Gwiazda

Poznaj znaczenie karty Tarota Gwiazda

Znaczenie karty Tarota Gwiazda

Gwiazda jest symbolem nadzieji, spokoi oraz zaufania do losu, dlatego gdy widzimy w Tarocie kartę oznaczoną liczbą osiemnaście (XVIII) to zwiastuje ona powodzenie w każdej sprawie, o którą pytasz. Wielkie Arkana Tarota przedstawiają na karcie Gwiazda postać młodej i nagiej kobiety, która jedną nogą jest zanurzona w wodzie, a drugą opiera się o ziemię. Kobieta ta w ręce trzyma dwa dzbany, z których harmonijnie wylewa się woda symbolizująca nasze uczucia. A tych na karcie Gwiazda jest bardzo dużo, ponieważ w swoim fundamentalnym znaczeniu nie mówi ona wprost o nadchodzących wydarzeniach, a głównie wskazuje na towarzyszące im odczucia takich jak spokój, czy też wiara. Niebo nad kobietą jest spokojne, a widoczne na nim gwiazdy, w tym jedna największa i najjaśniejsza, przyświecają jej w aktualnych działaniach. To ta sama Gwiazda, która widoczna jest na karcie Pustelnik. Oznacza to, że karta Gwiazda w Tarocie może mówić pewnej przychylności losu dla pytanej sprawy, choć nie wskazuje ona bezpośrednio na jej finał. Gwiazda w Tarocie to także symbol kobiecości, seksualności i w końcu oczywiście także ciąży. Karta Gwiazda przypisana jest ponadto osobom znanym, które nazywamy tak samo jak tę kartę. Karta Gwiazda jest kartą marzeń i w dużym stopniu nawiązuje do karty 7 Kielichów, dlatego też bywają one czasem złudne oraz nierealne. Towarzyszący Ci wielki optymizm oraz nadzieje mogą dać spektakularny efekt, lecz tylko wtedy kiedy połączysz jej moc ze swoja intuicją i działaniem.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji prostej

Karta Gwiazda w pozycji prostej to przede wszystkim symbol wielkiej nadziei i pomyślności, która czeka Cię w najbliższym czasie. Pozytywny wydźwięk tej karty dostrzegalny jest przede wszystkim na planie emocjonalnym, jednak także w pytaniach związanych o finanse, czy też zdrowie Gwiazda zwiastuje powodzenie w pytanej sprawie. I choć, gdy zobaczysz w swoim rozkładzie Tarota tę kartę to można powiedzieć, że przyświeca Ci dobra gwiazda, to jednak musisz pamiętać, że stanie się tak tylko w otoczeniu innych pozytywnych kart w tej sprawie. Prosta karta Gwiazda mówi o zaufaniu do losu, jednak jeżeli nie jesteś typem osoby twardo stąpającej po ziemi to może ona wskazywać wręcz na nierealne plany. Jeżeli więc np. marzysz o wygranej wielkie sumy pieniędzy na loterii to karta Gwiazda sama w sobie nie będzie mówić o wygranej, a związanej z nią nadzieji. Gwiazda w Tarocie w pozycji prostej to optymizm, wiara, nadzieja i szczęśliwa oraz spokojna miłość (w ogóle uczucia).  Prosta Gwiazda to mimo wszystko dobra karta, która wskazuje na przyjemne chwile oraz wydarzenia. Mogą one być czasami drobne i tylko na chwilę osłodzić gorycz codziennego życia, a czasami zrodzić zupełnie nowe życie.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Gwiazda w pozycji prostej w pytaniach na sprawy miłosne to jedna z najlepszych kart, która może pojawić się w Twoim rozkładzie. Symbolizuje ona harmonię oraz szczęście w związku, a także umiejętność pozostawienia za sobą przeszłości spoglądając jednocześnie z nadzieją na to co przyniesienie jutro. Karta mówi o pewności siebie, otwartości oraz charyzmie która pomoże Ci poznać nowe osoby, a być może wraz z jedną z nich narodzi się w Twoim życiu całkiem nowe i ekscytujące uczucie. Gwiazda w Tarocie w pozycji prostej mówi także o zakończeniu wszelkich dotychczasowych problemów. To także symbol romantycznych chwil, które pozwolą Ci oderwać się od codzienności zatapiając swoje serce w morzu miłości. Przychylność losu oraz pozytywne nastawienie do świata pomoże Ci już niebawem odnaleźć swoją drugą połówkę, a w przypadku już istniejącej relacji karta Gwiazda w pozycji prostej sprawi, że stanie się ona jeszcze głębsza oraz satysfakcjonująca dla was obu.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji odwróconej

Odwrócona karta Gwiazda wskazuje przede wszystkim na brak wiary w siebie oraz w swoje możliwości. To także także zwątpienie w osoby, z którymi łączą Cię bliskie relacje oraz związki. Karta w tym położeniu może wskazywać również na wręcz przeciwną skrajność, w której Twoje plany i marzenia są oderwane od aktualnej sytuacji życiowej, a przez to stają się całkowicie nierealne. Odwrócona Gwiazda symbolizuje wprost utratę nadzieji na każdym polu i w każdej sprawie, jednak najbardziej odczuwalne będzie to w sprawach uczuciowych. Gdy wylosujesz kartę Gwiazda w pozycji odwróconej to możesz spodziewać się zawodu i rozczarowania, a nawet wręcz nieszczęśliwej miłości. Choć problemy okazują się zawsze być tylko chwilowe to możesz mieć poczucie, że prześladuje Cię pewnego rodzaju pech. Odwrócona Gwiazda to także brak spokoju oraz zaufania do losu, które mogą stać się dla Ciebie samospełniającą się przepowiednią. Aby uniknąć takiej sytuacji postaraj się lepiej wsłuchać w swój wewnętrzny głos intuicji, który pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji. Nie czekaj z założonymi rękami jak na karcie 4 Puchary oczekując na dar od losu, a zamiast tego podejmij samodzielną walkę o lepsze jutro zaczynając od swojego nastawienia.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Gwiazda w pytaniach związanych z miłością wskazuje na niepowodzenie oraz brak szczęścia w odnalezieniu drugiej połówki. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, iż prawdopodobnie zbyt mocno skupiasz się na tym co negatywne i jednocześnie tracisz z pola widzenia okazje, które ofiarowuje Ci co jakiś czas wszechświat. Karta Gwiazda w pozycji odwróconej dla istniejących relacji może oznaczać także moment stagnacji, a wręcz pewnego rodzaju znudzenia pomiędzy które wdarła się rutyna codzienności. Odwrócona Gwiazda w takiej sytuacji zachęca do oczyszczenia związku z tego co zbędne i negatywne, a co nie pozwala wam ruszyć do przodu. Jeżeli szukasz aktualnie osoby, z którą możesz spędzić resztę swojego życia to karta Gwiazda w odwróceniu wskazuje na Twój brak wiary w swoje powodzenie lub też zbyt mocne poleganie tylko i wyłącznie na tym co serwuje Ci los. Odwrócona Gwiazda symbolizuje także nieszczęśliwą miłość, idealizowanie partnera, bądź też zbyt dużą emocjonalność, która utrudnia Ci kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Gwiazda

Inne nazwy karty Gwiazda
Corpus Astrale, Psia Gwiazda, Córka Niewzruszona, Córka Horyzontu, Córka Niebios, Żyjąca Pośród Wód
Nazwa karty Gwiazda w innych językach
Ogólne cechy karty Gwiazda
nadzieja na lepsze, na rozwiązanie sprawy, inspiracja, samopoznanie, ufność w siebie
Cechy karty Gwiazda w pozycji prostej
nadzieja, wiara, optymizm, szczęśliwa miłość, wyzdrowienie, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciąże, zdolności lecznice i terapeutyczne, alternatywne sposoby leczenia, kontakt ze świadomością i podświadomością
Cechy karty Gwiazda w pozycji odwróconej
zwątpienie, utrata nadziei i wiary w sens życia, rezygnacja, pech w miłości, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, życie marzeniami i złudnymi nadziejami
Kolory karty Gwiazda
fioletowy, niebieski
Znaki zodiaku karty Gwiazda
Wodnik
Planety karty Gwiazda
Neptun
Żywioł karty Gwiazda
Woda

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Gwiazda
"
    Jolanta 2020.10.20 - 14:53

    Tak zyje przeszloscia czy to prawda i zyje tym co nie ma czy to prawda?

    Tarot Online 2020.10.20 - 15:16

    Witaj Jolanta ☺️ dziękuję za Twój komentarz. Rozumiem, że wylosowałaś kartę Gwiazda na swoje pytanie? Gwiazda to piękna karta Tarota, choć rzeczywiście, nasycona iluzją i marzeniami.

Welcome to Tarot Online

Install
×