Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Gwiazda

Poznaj znaczenie karty Tarota Gwiazda

Znaczenie karty Tarota Gwiazda

Karta Gwiazda oznaczona została liczbą siedemnaście (XVII) i na swoim obrazie przedstawia postać nagiej kobiety. W ten sposób Gwiazda symbolizuje czystość, prawdę, jak i cnotę, z którymi jest utożsamiana. Kobieta ta klęczy nad rzeką, a jej prawa stopa wygląda jakby stąpała po wodzie. Nie jest ona jednak zanurzona w wodzie, chociaż ta rozlewa się dookoła niej z obu trzymanych w jej rękach dzbanów. Karta Gwiazda przedstawia oprócz tego przedstawia przyjazny krajobraz na łonie natury ze szczytem gór jej w tle.  Na spokojnym i jasnym niebie widzimy z kolei ośmioramienną gwiazdę, która wraz z mniejszymi gwiazdami dookoła niej symbolizuje drogowskaz. Na karcie Gwiazda widoczne jest także drzewo oraz siedzący na nim ptak. Cały obraz wskazuje na czas spokoju, ale również nadziei i zaufania do losu. Z tego powodu karta Gwiazda bardzo często utożsamiana jest z powodzeniem we wszelkich realizowanych przedsięwzięciach oraz ważnych dla Ciebie sprawach. Gwiazda to karta, która bardzo mocno nawiązuje do spraw, z którymi łączą się silne emocje. Z tego powodu najczęściej jest ona jedynie symbolem wewnętrznych pragnień oraz trosk, aniżeli faktycznych wydarzeń, które zamanifestują się w Twoim życiu. Jednak sama w sobie Gwiazda w Tarocie wskazuje także na przychylność losu oraz powodzenie w sprawach osobistych i zawodowych.

Znaczenie karty Gwiazda w pozycji prostej

Karta Gwiazda w pozycji prostej bardzo często wskazuje na towarzyszącą Ci w danej sprawie ogromną wiarę i nadzieję. Niewątpliwie może okazać się, że takie nastawienie, jak i swego rodzaju przychylność losu pomoże Ci zrealizować swoje plany. Należy jednak podkreślić, że karta Gwiazda w pozycji prostej nigdy nie informuje o finale sprawy, a jedynie o szansie, którą możesz obecnie wykorzystać. Prosta Gwiazda w Tarocie to przede wszystkim nawiązanie do spokoju i harmonii, a co za tym idzie jest to bardzo dobra karta w sprawach uczuciowych, ale również zawodowych i zdrowotnych. Gwiazda w pozycji prostej jest także bardzo dobrym znakiem dla osób, które lubią być w centrum uwagi, ponieważ wskazuje na pewność siebie, charyzmę oraz świadomość własnej wartości. Karta ponadto zapowiada możliwość zyskania rozgłosu w pytanej sprawie, jak i powodzenie we wszelkich przedsięwzięciach. Prosta Gwiazda to również symbol kobiecości i z tego powodu karta ta może wskazywać na możliwość zajścia w ciążę. Może jednak zdarzyć się, że karta ta będzie jedynie wskazywać na wręcz nierealne do zrealizowania marzenia. Prosta Gwiazda zachęca do podążania za głosem swojej intuicji, ale również zaufania do losu. W ten sposób uda Ci się zakończyć dotychczasowe problemy, a także zbudować lepszą przyszłość pełną miłości oraz harmonii.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Gwiazda w pozycji prostej w odniesieniu do spraw uczuciowych jest jedną z najlepszych kart, jaką możesz zobaczyć w swoim rozkładzie Tarota. Jest ona bowiem zapowiedzą zarówno zupełnie nowej relacji, jak i rozkwitu trwającego związku. Prosta Gwiazda wskazuje na harmonię, szczęście oraz miłość, których w najbliższym czasie doświadczysz w swoim prywatnym życiu. Karta wskazuje także na umięjetność pozostawienia za sobą przeszłości oraz ostateczne uwolnienie się od problemów w relacjach z Twoimi bliskimi. Gwiazda w pozycji prostej to także symbol seksualności i z tego powodu może ona wskazywać na płodność oraz powodzenie w sprawach intymnych. Karta ponadto informuje o wielkiej nadziei, którą pokłada w obecną relację przedstawiona na niej osoba. Prosta Gwiazda jest to więc bardzo dobry omen szczególnie dla nowych znajomości, jak i samotnych osób. Wskazuje ona na czas, w którym otwartość i charyzma pozwolą Ci nawiązać nowe relacje oraz przeżyć romantyczne chwile. Gwiazda w pozycji prostej może być więc interpretowana jako znacząca poprawa obecnej sytuacji uczuciowej. Prosta Gwiazda zachęca Cię do wiary w siebie oraz szczerego działania w oparciu o wewnętrzny głos intuicji. Wszystko to pozwoli Ci oderwać się od codzienności i przeżyć raz jeszcze głęboką miłość w otoczeniu najbliższych Ci osób.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji odwróconej

Karta Gwiazda w pozycji odwróconej jest najczęściej symbolem utraty wiary w siebie oraz otaczających Cię ludzi. To z kolei może manifestować się w każdej sferze życia przynosząc Ci niepowodzenie, a czasem wręcz zwątpienie we własny los. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Twój pesymizm wynika tylko i wyłącznie z przeszłych, bolesnych doświadczeń i nie ma nic wspólnego z obecnymi wydarzeniami. Bardzo często odwrócona Gwiazda wskazuje na problemy na planie emocjonalnym w szczególności związane z prywatnymi relacjami. Z drugiej strony karta może wskazywać na to, że Twoje obecne plany i marzenia są całkowicie nierealne, a przez to niemożliwe do zrealizowana. W takiej sytuacji Gwiazda w pozycji odwróconej będzie dla Ciebie radą, aby skupić się na otaczającej Cię rzeczywistości. Może bowiem okazać się, że opierasz swoją przyszłość wyłącznie o własne nadzieje nie wykonując przy tym pracy koniecznej do realizacji założonych planów. Gwiazda w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje także na całkowitą utratę nadziej na lepsze jutro i sama w sobie może zwiastować kolejne problemy w Twoim życiu. Nie jest ona jednak symbolem ciążącego na Tobą fatum, a jedynie gorszą chwilą, którą musisz przetrwać. Przy karcie Gwiazda w pozycji odwróconej istotne będzie więc zachowanie spokoju oraz ponowne zaufanie w siebie.

Znaczenie karty Tarota Gwiazda w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Gwiazda w pozycji odwróconej wskazuje na brak powodzenia w sprawach uczuciowych, a czasem także na nieszczęśliwą i być może jednostronną miłość. Karta ta będzie więc niekorzystnym znakiem dla osoby samotnej, która pragnie obecnie zbudować nowy związek. W takiej sytuacji odwrócona Gwiazda może wskazywać zarówno na trudność ze znalezieniem drugiej połówki, jak i ogólne problemy towarzyskie. Taka sytuacja najczęściej będzie jednak wynikać z Twojego pesymistycznego nastawienia do otoczenia oraz utraty wiary w siebie. Gwiazda w pozycji odwróconej może informować o tym, że świadomie rezygnujesz z szansy, którą oferuje Ci życie, a wręcz sabotujesz swoje powodzenie. Jest zatem wskazówką, aby odrzucić przeszłość oraz bolesne dla Ciebie doświadczenia i ponownie otworzyć się na zupełnie nowe relacje. Dla osoby znajdującej się w związku karta odwrócona Gwiazda wskazuje na moment, w którym utraciliście wizję wspólnej przyszłości oraz wiarę w poprawę obecnej sytuacji. Karta ta może więc pojawić się w szczególności w związku, który w niedalekim miały miejsce poważne problemy. Odwrócona Gwiazda nie zapowiada jednak zakończenia relacji, a jedynie trudność wyjścia z obecnej sytuacji. Gwiazda w pozycji odwróconej może także ostrzegać przed zbytnim idealizowaniem partnera i życiem złudzeniami.

Informacje o karcie Tarota Gwiazda

Inne nazwy karty Tarota Gwiazda

Corpus Astrale, Psia Gwiazda, Córka Niewzruszona, Córka Horyzontu, Córka Niebios, Żyjąca Pośród Wód

Grupa karty Tarota Gwiazda

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Gwiazda

Nadzieja na lepsze, na rozwiązanie sprawy, inspiracja, samopoznanie, ufność w siebie

Słowa kluczowe karty Tarota Gwiazda w pozycji prostej

Nadzieja, wiara, optymizm, szczęśliwa miłość, wyzdrowienie, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciąże, zdolności lecznicze i terapeutyczne, alternatywne sposoby leczenia, kontakt ze świadomością i podświadomością

Słowa kluczowe karty Tarota Gwiazda w pozycji odwróconej

Zwątpienie, utrata nadziei i wiary w sens życia, rezygnacja, pech w miłości, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, życie marzeniami i złudnymi nadziejami

Kolory karty Tarota Gwiazda

Fioletowy, niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota Gwiazda

Wodnik

Planety karty Tarota Gwiazda

Neptun

Żywioły karty Tarota Gwiazda

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Gwiazda.
eris elliott
eris elliott 2022.12.18 - 01:20

w znaczeniu karty wdarł się mały błąd, gwiazda nie ma numeru osiemnaście tylko siedemnaście 😉

Tarot Online
Tarot Online 2022.12.18 - 01:37

Bardzo pięknie dziękujemy za tę cenną uwagę 🙂 aktywowaliśmy Ci na 7 dni konto premium w podziękowaniu 🙂

Sylfitka
Sylfitka 2023.01.06 - 21:20

Jest jeszcze mała literówka 🤓
W akapicie słowa kluczowe karty w pozycji prostej: zdolności lecznicze.
Bardzo przydatna stronka 😊
Pozdrawiam

Tarot Online
Tarot Online 2023.01.07 - 00:05

Dziękujemy 😀

Jolanta
Jolanta 2020.10.20 - 14:53

Tak zyje przeszloscia czy to prawda i zyje tym co nie ma czy to prawda?

Tarot Online
Tarot Online 2020.10.20 - 15:16

Witaj Jolanta ☺️ dziękuję za Twój komentarz. Rozumiem, że wylosowałaś kartę Gwiazda na swoje pytanie? Gwiazda to piękna karta Tarota, choć rzeczywiście, nasycona iluzją i marzeniami.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania