Poznaj znaczenie karty Tarota Rycerz Mieczy
Rycerz Mieczy to druga karta na dworze Mieczy, ponieważ poprzedza ją nie kto inny jak Paź Mieczy. W tym przypadku jednak do czynienia mamy z silnym mężczyzną w średnim wieku, który posiada znacznie więcej cierpliwości, a w dodatku skrupulatnie planuje on swoje działania. Symbolicznie karta Rycerz Mieczy przedstawia na swoim obrazie rycerza siedzącego na białym koniu. W swojej prawej ręce trzyma on wyciągnięty ku górze miecz jakby był w trakcie walki. Rycerz Mieczy ubrany jest także w czerwoną pelerynę, a sama karta posiada porywisty krajobraz pełen potarganych chmur. Karta ta jest więc bardzo dynamiczna i może wskazywać podobnie jak inni rycerze w Tarocie na podróże. Najczęściej jednak odnosi się ona to zdecydowanego, bardzo szybkiego, a czasem wręcz wyrachowanego działania na planie mentalnym. Rycerz Mieczy to symbol logicznego myślenia i trzeźwego rozumu, który pozwala mu podejść strategicznie do każdej sprawy. Potrafi on jednak czasem swoimi słowami wywołać istną burzę. Rycerz Mieczy wie jednak jak radzić sobie w trudnych sprawach, dlatego bardzo dobrze radzi sobie w kwestiach intelektualnych, zawodowych, jak i formalnych.
Karta Rycerz Mieczy w pozycji prostej bardzo często będzie wskazywać w Twoim pytaniu na osobę, która posiada cechy tej karty w odniesieniu do wyglądu lub charakteru. Jeżeli tak właśnie jest to prosty Rycerz Mieczy będzie mówić o kimś w średnim lub podobnym do Ciebie wieku kto doskonale potrafi korzystać ze swoich interpersonalnych oraz mentalnych zdolności. Prosty Rycerz Mieczy jest zdecydowany w osiąganiu swoich celów, ale bardzo często w drodze do nich będzie on korzystać z nieszablonowego podejścia. Sama w sobie karta może jednak zwiastować wszelkiego rodzaju konflikty, ostre wymiany zdań, czy też problematyczne sprawy. W takiej sytuacji karta Rycerz Mieczy w pozycji prostej zachęcać będzie do przemyślanego jednak zdecydowanego działania. Karta ta jest bardzo dobrym znakiem w sprawach formalnych jak i zawodowych, a znacznie gorzej wypada w kwestiach uczuciowych. Może zapowiadać ona zarówno poznanie osoby, którą symbolizuje widoczna na karcie prosty Rycerz Mieczy postać. Ponadto karta zachęca do obrony swoich racji, jak i również dokonania racjonalnej oceny sytuacji. Bardzo często utożsamiana jest ona z liderami oraz wizjonerami.
Prosty Rycerz Mieczy to karta, która dosyć mało mówi o uczuciach, ponieważ zdecydowanie przeważa na w logiczne i chłodne myślenie. Może więc zdarzyć się tak, że dla Rycerza Mieczy w pozycji prostej trudne będzie okazywanie uczuć, czy też zaangażowanie się w intymną relację. Osoba symbolizowana przez tę kartę może także unikać jakichkolwiek deklaracji w stosunku do partnera, choć zdecydowanie będą przyciągać ją osoby o podobnym sposobie myślenia. Prosty Rycerz Mieczy to także zdobywca, a więc osoba taka jasno i otwarcie będzie mówić o tym czego tak naprawdę oczekuje od drugiej osoby. Nie należy jednak od osoby o cechach karty Rycerz Mieczy w pozycji prostej oczekiwać czułych wyznań, czy też romantycznych wieczorów. Z drugiej strony karta może wskazywać na wydarzenia w relacjach, w których musisz wykazać się odwagą i przemyślanym działaniem. Prosty Rycerz Mieczy będzie również zachęcał do podejmowania decyzji, ponieważ jest bardzo dobrym znakiem na sprawy formalne. Karta zachęca do prowadzenia szczerych rozmów oraz w pewnych okolicznościach może zwiastować intensywny czas spotkań. Dla kobiet prosty Rycerz Mieczy może zapowiadać poznanie nowego partnera, a w przypadku mężczyzn karta może wskazywać na nowe propozycje i ogólne powodzenie w relacjach z płcią przeciwną.
Odwrócony Rycerz Mieczy wskazuje na osobę wyrachowaną oraz bezwzględną w swoim działaniu. Jej słowa mogą ranić, a tak nierzadko prowadzić do eskalacji obecnych problemów i konfliktów. Rycerz Mieczy w pozycji odwróconej to ponadto osoba agresywna, dla której liczy się tylko i wyłącznie własny interes. Będzie on więc swoim działaniem prowokował innych, poszukując wciąż okazji do walki. Osoba symbolizowana przez tę kartę może mieć problemy z komunikacją i logicznym myśleniem. Odwrócony Rycerz Mieczy wskazuje bardzo często na chaotyczne działanie oraz brak strategii w pytanej sprawie. Karta zapowiada problemy w kwestiach formalnych oraz innych w których należy zachować trzeźwy umysł. Rycerz Mieczy w pozycji odwróconej to także symbol braku cierpliwości, a w efekcie impulsywnego działania. Karta zachęca do oceny aktualnej sytuacji oraz ułożenia planu, który pozwoli Ci ukierunkować swoją energię na cele. Odwrócony Rycerz Mieczy to także czas, w którym możesz przegapić nadarzające się okazje lub też nie mieć wystarczającej odwagi, aby z nich skorzystać. Wskazuje ona na utratę kontroli nad sytuację oraz możliwość sprowadzenia na siebie i innych zagrożenia.
Karta Rycerz Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada w relacjach czas, w którym przeważać będą kłótnie, konflikty oraz nieporozumienia. Dotyczyć może to wielu płaszczyzn wspólnego życia i ostatecznie może prowadzić do braku postępu w waszej relacji. Odwrócony Rycerz Mieczy nie wskazuje jednak wprost na zakończenie związku, a raczej zapowiada trudny okres i znaczne ochłodzenie stosunków. Bardzo często wskazuje ona na to, że ktoś z was posiada cechy przypisane tej karcie w pozycji odwróconej. Osoba taka może być więc w relacji agresywna oraz zaborcza, a także próbować kontrolować innych. Odwrócony Rycerz Mieczy może ponadto symbolizować problemy w komunikacji oraz używanie obraźliwych i raniących się słów. Będzie więc ona zapowiedzą eskalacji aktualnych w związku problemów oraz chwil, w których nie otrzymasz z drugiej strony zrozumienia, czy empatii. Rycerz Mieczy w pozycji odwróconej będzie także negatywnym znakiem dla osób samotnych. Impulsywne i nieprzemyślane działania mogą nagle spowodować problemy w niedawno rozpoczętych przez Ciebie relacjach. Karta zachęca do ostrożnego i przemyślanego wyboru osoby, z którą planujesz budować wspólną przyszłość. Może okazać się, że nie planuje ona emocjonalnego zaangażowania się lub nie jest dla Ciebie odpowiednia.
Rycerz Wiatrów i Wichrów, Pan Wiatrów i Podmuchów, Król Duchów Powietrznych, Król Sylfów i Sylfid
Knight of Swords, Ritter der Schwerter
Jasny i trzeźwy rozum, przemyślana taktyka, skonkretyzowana ocena sytuacji, działania obronne
Młody, inteligentny człowiek, odwaga, zdecydowanie, umiejetność prowadzenia rozmów
Bezwzględność, obłuda, osoba kłótliwa, używanie raniących słów, brak strategii działania
Niebieski, brązowy
Wodnik, Byk, Bliźnięta
Merkury
Powietrze
Kochany Tarocie, a co to są sprawy formalne?
Bardzo dobra karta, pocieszająca, podnosząca na duchu.
A poza tym zastanawiam sie czemu ja ciagle miecze wybieram?