Postaw
Tarota
Postaw Tarota Online
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » Rycerz Mieczy

Rycerz Mieczy

Poznaj znaczenie karty Rycerz Mieczy

Znaczenie karty Tarota Rycerz Mieczy

jasny i trzeźwy rozum, przemyślana taktyka, skonkretyzowana ocena sytuacji, działania obronne

Rycerz Mieczy, czyli pędzący na białym koniu z mieczem w ręku mężczyzna. Karta Rycerz Mieczy zawsze przedstawia młodego mężczyznę lub takiego w średnim wieku. Wygląda jakby pędził na walkę, jednak czy, aby na pewno? Zdecydowanie ma on bardzo błyskotliwy umysł oraz ogromne możliwości w sprawach intelektualnych. To doskonały strateg, który swoimi myślami i słowami potrafi wywołać istną burzę. Wadą Rycerza Mieczy jest zdecydowanie zmienność, która może jednak procentować nieszablonowym podejściem do sprawy lub problemu. Rycerz Mieczy nie toleruje osób, które przeszkadzają mu w drodze do celu, a w swoich działaniach potrafi być bardzo wyrachowany. Karta mówi o wykorzystaniu potencjału swojego umysłu do osiągana celów.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Mieczy w pozycji prostej

młody, inteligentny człowiek, odwaga, zdecydowanie, umiejetność prowadzenia rozmów

Prosta karta Rycerz Mieczy wskazuje na kogoś kto potrafi cały swój potencjał umysłowy wykorzystać w celu osiągnięcia tego czego pragnie. Karta zachęca do zdecydowanego i odważnego działania, które jednocześnie wykracza poza utarte schematy. To młody, inteligentny mężczyzna, który potrafi władać słowem i bardzo szybko analizuje wszystko co dookoła niego się dzieje. To znakomity kierowca podobnie jak Rycerz Buław. Karta może zapowiadać ostrą wymianę słów, porywczość oraz gwałtowne działanie, jednak zawsze jest ono przemyślane. Rycerz Mieczy jest znakomitym omenem dla spraw formalnych.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Mieczy w pozycji odwróconej

bezwzględność, obłuda, osoba kłótliwa, używanie raniących słów, brak strategii działania

Odwrócony Rycerz Mieczy mówi o bezszczelnym zachowaniu, byciu agresywnym oraz bez skrupułów. To działania tzw. po trupach do celu, ponieważ dla Rycerza Mieczy liczy się tylko i wyłącznie to czego pragnie. Odwrócony Rycerz Mieczy to także symbol osoby bezwzględnej i obłudnej, która szuka okazji do konfliktu. To bardzo bolesne i ostre słowa, a także chaotyczne działanie bez planu. Odwrócony Rycerz Mieczy mówi o niecierpliwości i impulsywności w działaniu. Osoba przedstawiona na tej karcie ma dużo energii i chęci, jednak nie potrafi jeszcze ukierunkować siebie na konkretne zamierzenia.

Pozostałe informacje o karcie Rycerz Mieczy

Inne nazwy karty Rycerz Mieczy
Rycerz Wiatrów i Wichrów, Pan Wiatrów i Podmuchów, Król Duchów Powietrznych, Król Sylfów i Sylfid
Nazwa karty Rycerz Mieczy w innych językach
Knight of Swords
Kolory karty Rycerz Mieczy
niebieski, brązowy
Znaki zodiaku karty Rycerz Mieczy
Wodnik, Byk, Bliźnięta
Planety karty Rycerz Mieczy
Merkury
Żywioł karty Rycerz Mieczy
Powietrze

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ