Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Cesarz

Cesarz

Poznaj znaczenie karty Tarota Cesarz

Znaczenie karty Tarota Cesarz

Tarotowe czwórki to symbol stabilności, wytrwałości i zbudowanych struktur, w których Cesarz czuje się najlepiej. Karta Cesarza następuje zaraz po karcie Cesarzowa i jak można słusznie się domyślać jest on archetypowym męskim odpowiednikiem Cesarzowej, a jednocześnie kimś kto sprawuje najwyższą władzę. Karta Cesarz zwana także czasami jako Władca (Cesarzowa to natomiast Władczyni) utożsamiany jest z zodiakalnym Baranem, który widoczny jest symbolicznie na karcie Cesarz jako prozdobienie tronu z obu jego stron. Nie bez przyczyny na karcie Cesarz przeważa czerwony kolor, który utożsamiany jest z Baranem, a ten z cechami charakteru takimi jak uparte dążenie do celu, niezależność oraz agresja w działaniu. Zdecydowanie jednak najważniejszą rzeczą, o której należy pisać w kontekście karty Cesarz jest wspomniana Władza. Nie ma bowiem w całej tali kart Tarota drugiej postaci, która posiada choćby zbliżoną do Cesarza Władzę. Karta ta jednoznacznie wskazuje na dojrzałego, starszego mężczyznę, który zasiadając na swoim tronie chłodnym wzrokiem i twardą posturą dba o porządek. Cesarz rozdaje bowiem na swoim dworze karty i wyznacza innym zadania oraz granice, których przekroczyć nie mogą. Cesarz jest totalnym dominatorem i może swoją postawą budzić strach, jednak bać mogą się go tylko jego wrogowie. Sam Cesarz jest bowiem (w prostej pozycji) dobrym władcą, który zawsze sprawiedliwie dba o potrzeby ludzi, którzy mu podlegają lub przychodzą do niego z pomocą. Cesarz to najwyższy symbol męskości, ojcostwa, ale także biznesmena, który twardą ręką dba o posiadane dobra. Patrząc więc na Wielkie Arkana Tarota trzeba podkreślić, że Cesarz jest postacią wyjątkową, niezwykle silną, a czasami wręcz chłodną i zdystansowaną.

Znaczenie karty Tarota Cesarz w pozycji prostej

Karta Tarota Cesarz w pozycji prostej uosabia typowego władcę, mężczyznę dojrzałego nie tylko wiekiem, lecz także rozumem. To przełożony, szef, ojciec lub mąż, który dba o osoby, które na nim polegają i ma w ich oczach nienaganny autorytet. Karta zapowiada wszelkiego rodzaju stabilizację oraz porządek. Cesarz to karta podejmowania rozsądnych decyzji oraz trwania w swoich przekonaniach, ale w oparciu wyłącznie o siłę rozumu, wiedzy i doświadczenia. Cesarz nie jest to więc osoba, która podejmuje pochopne decyzje, czy też kieruje się uczuciami. Od tego jest Cesarzowa, która zasiada obok tronu Cesarza wspierając go w sprawach emocjonalnych oraz takich, które wymagają większej elastyczności. Prosty Cesarz może mówić także o wsparciu osoby o cechach tej karty, ale też o budowaniu solidnych fundamentów dla swoich działań. Karta mówi także o sukcesach zawodowych oraz o zajmowaniu wysokich stanowisk.

Znaczenie karty Tarota Cesarz w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Jeżeli chodzi o seksualność to napewno należy podkreślić, że Cesarz jest osobą bardzo atrakcyjną w tym aspekcie dla płci przeciwnej. Znak zodiaku Baran jest powiązany z planetą Mars, a ten jest bezpośrednio utożsamiany z męską energią także seksualną. Jeżeli chodzi o miłość to nie należy oczekiwać od Cesarza czułych wyznań i romantycznych chwil, które może zafundować nam Rycerz Kielichów. Cesarz swoją miłość przejawia przede wszystkim poprzez zapewnienie partnerce poczucia bezpieczeństwa m.in. materialnego. Karta jednak mówi o byciu mężem oraz silnych trwałych uczuciach, które Cesarz może do nas przejawiać, jednak nie będą to uczucia tak głębokie jak w karcie Kapłan. Tarotowy Cesarz to głowa rodziny, ojciec, który pilnuje porządku i sprawuje władzę domem.

Znaczenie karty Tarota Cesarz w pozycji odwróconej

Tak jak każda karta Tarota, także Cesarz ma swoje ciemne strony, w których może on popadać w despotyzm, bezwzględność, tyranią, egoizm lub zależność od osoby o takich cechach charakteru. Cesarz w Tarocie w pozycji odwróconej nie będzie więc dobrym władcą, a kimś kto dla swoich celów działa destruktywnie na otoczenie lub też wykorzystuje innych do swoich egoistycznych celów. Odwrócony Cesarz może być zanadto surowy, zbyt wymagający oraz może on nie doceniać innych ludzi, zwłaszcza na niższych pozycja społecznych. Jednak nawet odwrócony Cesarz, to wciąż ten sam Władca, być może w dużo gorszym wydaniu, lecz ciągle mający totalną władzę nad otaczającym go światem.

Znaczenie karty Tarota Cesarz w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Cesarz w pytaniach o miłość, seks i relacje może wskazywać przede wszystkim na nietrwałe uczucia, bądź niemożność zapewnienie rodzinie oraz kobiecie poczucia bezpieczeństwa. Odwrócony Cesarz to mężczyzna słaby, uległy, który wręcz może być zależny od silnej kobiety reprezentowanej przez kartę Cesarzowa. Karta wskazuje na mężczyznę, który może nie być odpowiedni dla kobiety lub też sam nie czuć się na siłach, aby zbudować z nią wspólne życie. Odwrócony Cesarz jest zimnym tyranem, który może do spraw seksualnych podchodzić rzeczowo wymagając od drugiej strony wiele, a samemu nie zapewniając jej to czego potrzebuje.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Cesarz

Inne nazwy karty Cesarz
Władca, Imperator, Gospodarz, Syn Jutra, Syn Jutrzenki, Syn Poranka, Władca Wód Wszechmocnych, Ozyrys, Pan Prawa
Nazwa karty Cesarz w innych językach
The Emperor, der Kaiser, Maastricht, L'Empereur, der Weise
Ogólne cechy karty Cesarz
autorytet, dojrzałość, wytrwałość, władza, przywództwo, odwaga, właściwe wybory
Cechy karty Cesarz w pozycji prostej
autorytet, bezpieczeństwo, męskość, ojciec, dojrzałość, odpowiedzialność, odwaga, stabilność finansowa, sukces, ojciec, szef, mąż
Cechy karty Cesarz w pozycji odwróconej
słabość wewnętrzna, brak autorytetu, niedojrzałość, nadużywanie władzy, despotyzm, brak stabilności zawodowej, niezdolność podejmowania dojrzałych decyzji, utrata władzy
Kolory karty Cesarz
czerwony, szkarłatny
Znaki zodiaku karty Cesarz
Baran
Planety karty Cesarz
Jowisz, Mars
Żywioł karty Cesarz
Ziemia

Dodaj komentarz

Musisz dołączyć do klubu, aby zobaczyć komentarz

6 komentarzy

Iwona 2021.02.05 - 08:25

Cesarz w moim przypadku powiedział prawde.

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.02.05 - 12:48

Cesarz mówi zawsze prawdę Iwona 😅

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.06.03 - 14:34

Ohohoooooo Cesarz w pozycji prostej. Ciekawe dlaczego i co teraz?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.06.03 - 14:59

Na jakie pytanie Magda? 🙄

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.06.03 - 17:48

Na bardzo ogćlne: i co nastepne i co teraz?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.06.03 - 17:58

Jak pytanie jest ogólne to i odpowiedź taka będzie 🤷‍♂️

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

Welcome to Tarot Online

Install
×