Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

10 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 10 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy

10 Mieczy w Tarocie to jedna z tych kart, co do których trudno przypisać pozytywne znaczenie. Jednak nawet tak tragiczna karta jak 10 Mieczy przedstawiająca scenę morderstwa, czy też samobójstwa może dawać nadzieję na lepsze jutro. Na karcie tej widzimy bowiem mężczyznę, którzy leży na ziemi plecami do góry. Jest on jest przykryty czerwoną płachtą i przybity dziesięcioma mieczami, które ewidentnie wyrządziły mu krzywdę. Pomimo tego na karcie 10 Mieczy nie widzimy krwi, a w tle znajduje całkowicie spokojne morze. Wszystko to wskazuje na to, że jego cierpienie, ale i doznania mogą być realizowane na płaszczyźnie psychicznej. Wciąż jednak nad pogrążoną w bólu postacią na niebie kłębią się czarne chmury, które wskazują, że problemy jeszcze nie przeminęły. Nadzieją jest jednak znajdujące się w oddali na karcie 10 Mieczy odsłonięte, żółte niebo. Karta 10 Mieczy to niestety jedna z najgorszych kart Tarota na każde pytanie, ponieważ jest ona pełna bólu i nierzadko zapowiada życiową katastrofę. 10 Mieczy wskazuje zawsze na trudne momenty w życiu, które mogą całkowicie powalić nas na ziemię. Często więc zapowiada ona nagłe nieszczęście, problemy ze zdrowiem, czy też finansami.

Znaczenie karty 10 Mieczy w pozycji prostej

Karta 10 Mieczy w pozycji prostej to zapowiedź wypadku, kradzieży, czy też innej sytuacji, w której może być zagrożone Twoje życie lub zdrowie. Bardzo często jest ona także utożsamiana z myślami samobójczymi oraz takimi chwilami w naszym życiu kiedy czujemy, że nie może być już gorzej. Prosta 10 Mieczy będzie także negatywnym znakiem w pytaniach dotyczących spraw materialnych oraz uczuciowych, ponieważ będzie wskazywać ona na rozstanie, utratę gotówki, czy innego rodzaju wielką stratę. Karta 10 Mieczy w pozycji prostej to bardzo często nagłe wydarzenia w życiu, które mogą całkowicie pokrzyżować nasze plany oraz sprawić, że utracimy siły i chęci do dalszej walki. Może ona wskazywać podobnie jak 10 Buław na przytłoczenie aktualnymi problemami, jednak w tym przypadku znacznie trudniej będzie zachować do nich dystans. Prosta 10 Mieczy to symbol zwątpienia po dotkliwym doświadczeniu porażki, które może czasem prowadzić nawet do całkowitej destrukcji i przebudowy naszego życia. Chociaż prosta 10 Mieczy podobnie jak karta Śmierć zwiastuje nadchodzący koniec to jednak w tym przypadku uwolnieniu się będzie towarzyszyć ogromny ból i cierpienie.

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta 10 Mieczy w pozycji prostej w pytaniach na relacje jest bardzo często zwiastunem rozstania, czy nawet rozwodu. Takie wydarzenia związane są zawsze z ogromnym przeżyciem oraz cierpieniem, które symbolizuje karta 10 Mieczy w pozycji prostej. To także nierzadko oznaka nagłego zerwania kontaktu, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że relacja ta już od dłuższego czasu chyliła się ku upadkowi. Prosta 10 Mieczy zapowiada więc w pewnym sensie koniec, który musimy przetrwać, choć zdecydowanie nie jesteśmy na to psychicznie gotowi. Należy jednak pamiętać, że nawet tak tragiczne i bolesne doświadczenia mogą wnieść do Twojego życia ostatecznie pewne korzystne zmiany. Prosta 10 Mieczy mówi również o szansie na ostateczne uwolnieniu swoich emocji oraz zbudowanie w przyszłości nowego związku. Z tego powodu bardzo często w przypadku osób samotnych wskazuje ona na czas, w którym wciąż nie mogą one pogodzić się z doznaną stratą. Karta 10 Mieczy w pozycji prostej zachęca do zaakceptowania i zmierzenia się z otaczającą Cię rzeczywistością. Dzięki temu zrozumiesz swoje aktualne doświadczenia, dowiesz się jakiej relacji potrzebujesz oraz co tak naprawdę może dać Ci uczuciowe spełnienie. Prosta 10 Mieczy może wskazywać również na zdradę, czy też bycie w relacji pewnego rodzaju ofiarą.

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócona 10 Mieczy może wskazywać na zakończenie trudnej i problematycznej w Twoim życiu sytuacji. Niesie więc ona ze sobą pewien pozytywny przekaz szczególnie jeżeli w aktualnym czasie jesteś świadkiem bolesnych, a czasem nawet tragicznych wydarzeń. Karta 10 Mieczy w pozycji odwróconej jest to więc moment, w którym dotąd wbite miecze powoli zaczynają opadać i uwalniać Cię od trwającego cierpienia. Nie oznacza to jednak, że odwrócona 10 Mieczy będzie dla Ciebie przyjemnym przeżyciem. Należy pamiętać, że 10 Mieczy w pozycji odwróconej to karta przegranej, ale również walki o przetrwanie, którą musisz podjąć. Z tego powodu odwrócona 10 Mieczy zapowiada zbliżający się koniec oraz ogromne emocje, które będą w tym czasie Ci towarzyszyć. Istnieje jednak szansa, że znacznie łatwiej pogodzisz się ze stratą i tym samym skrócisz czas swojego cierpienia. W pewnych sytuacjach 10 Mieczy w pozycji odwróconej może zapowiadać także uniknięcie zagrożenia. Wymagać to będzie jednak od Ciebie cierpliwości oraz ostrożnego działania. Karta może być również symbolem bliskich doświadczeń śmierci, a także w pewnych sytuacjach wskazywać na powrót wcześniejszych problemów.

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje odwrócona 10 Mieczy może mówić o odbudowie związku i wspólnym przetrwaniu kryzysowej sytuacji. Wskazuje jednak ona wciąż na istniejące dookoła was zagrożenia, które w każdej chwili mogą doprowadzić do waszego końca. W pewnych sytuacjach 10 Mieczy w pozycji odwróconej może również wskazywać na uwolnienie się od bliskich relacji z ludźmi, którzy dotąd mieli na Ciebie negatywny, a wręcz destruktywny wpływ. Również dla osób samotnych odwrócona 10 Mieczy może zapowiadać lepszy okres, w którym wreszcie zaczniesz uwalniać się od doznanego bólu oraz cierpienia i ponownie otworzysz się na nowe uczucia. Należy więc w przypadku spraw miłosnych rozumieć kartę 10 Mieczy w pozycji odwróconej jako okres leczenia ran i znaczącej poprawy w tych sprawach. Należy jednak wciąż zachować czujność, ponieważ problemy mogą w każdej chwili powrócić doprowadzając Cię do jeszcze większej rozpaczy, ponieważ trudno będzie Ci pogodzić się z aktualnymi wydarzeniami. Jeżeli niedawne problemy w Twoim życiu prywatnym doprowadziły do końca pewnej relacji to odwrócona 10 Mieczy wskazuje na to, że wszystko to ostatecznie okaże się dla Ciebie korzystnym doświadczeniem. Włożony trud w przetrwanie opłaci Ci się czyniąc Cię osobą silniejszą i odporniejszą na przeciwności losu.

Informacje o karcie Tarota 10 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 10 Mieczy

Dziesiątka Mieczy, Ruina, Władca Ruiny

Grupa karty Tarota 10 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 10 Mieczy

Przerwa, cierpliwość, niespodziewane wydarzenia

Słowa kluczowe karty Tarota 10 Mieczy w pozycji prostej

Nagłe nieszczęście, wypadek, kradzież, wypowiedzenie, niedojrzała reakcja na problemy, histeria, rozstanie, zagrożenie zdrowia i życia, zwątpienie w siebie i sens życia, myśli samobójcze

Słowa kluczowe karty Tarota 10 Mieczy w pozycji odwróconej

Uwolnienie, teraz może być już tylko lepiej

Kolory karty Tarota 10 Mieczy

Czerwony, czarny

Znaki zodiaku karty Tarota 10 Mieczy

Bliźnięta

Planety karty Tarota 10 Mieczy

Słońce

Żywioły karty Tarota 10 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 10 Mieczy.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania