Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 10 Mieczy

10 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy

10 Mieczy to karta pełna bólu i cierpienia. Takiego, który trwa i nie chce przeminąć. Zacznijmy jednak od tego co widzimy na karcie Tarota 10 Mieczy. Na ziemi leży osoba, prawdopodobnie mężczyzna, który w plecach wbite ma 10 Mieczy. Miecze przyciskają go tak mocno do ziemi, że nie jest w stanie się podnieść. Dookoła widzimy krew, choć sama osoba jeszcze żyje. Choć widzimy nad nim czarne niebo to w oddali widać przejaśnienie. Sytuacja jednak nie jest łatwa. 10 Mieczy to karta wielkiego kryzysu w życiu człowieka. Sama w sobie może oczywiście przedstawiać także inne, mniej tragiczne wydarzenia np. w pytaniu jako karta dnia, jednak jej obraz dosadnie wyraża to co chce nam powiedzieć Tarot.

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy w pozycji prostej

nagłe nieszczęście, wypadek, kradzież, wypowiedzenie m, niedojrzała reakcja na problemy, histeria, rozstanie, zagrożenie zdrowia i życia, zwątpienie w siebie i sens życia, myśli samobójcze

Prosta 10 Mieczy nie ma w sobie zbyt wiele pozytywnego poza faktem, że gorzej być już nie może. Niestety, ale gdy ta karta wypada w Tarocie to znak wielkich problemów, cierpienia, bólu oraz nagłego nieszczęścia. W karcie 10 Mieczy widzimy nie samą sytuację, lecz to jaki efekt w prowadza ona w życiu osoby, którą przedstawia jako leżącą pod 10 Mieczami. To wszelkiego problemy i zagrożenia życia oraz zdrowia, które sprawiają, że tracimy sens dalszej egzystencji. Ciężko jest nabrać dystansu do aktualnych wydarzeń co skutkuje zwątpieniem oraz czarnymi myślami. Niestety, zazwyczaj, gdy 10 Mieczy wypada na przyszłość, zapowiada porażkę i bolesne doświadczenia.

Znaczenie karty Tarota 10 Mieczy w pozycji odwróconej

uwolnienie, teraz może być już tylko lepiej

Odwrócona 10 Mieczy, podobnie jak 8 Mieczy i 9 Mieczy ma w sobie już znacznie więc pozytywów. Przede wszystkim zwiastuje zakończenie trudnej i problematycznej sytuacji. Odwrócona 10 Mieczy to oznaka lepszych czasów, choć wciąż nad głową wiszą ciemne chmury. Miecze, które wcześniej wbijały Cię w ziemię teraz swobodnie opadną, a Ty możesz wreszcie wstać. To karta pokonania nie tylko wewnętrznych ciemności, lecz także otaczających problemów z zewnątrz. Karta zapowiada odzyskanie siły oraz zdrowia.

Pozostałe informacje o karcie

10 Mieczy

Inne nazwy karty 10 Mieczy:

Dziesiątka Mieczy

Nazwa karty 10 Mieczy w innych językach:

Kolory karty 10 Mieczy:

Znaki zodiaku karty 10 Mieczy:

Planety karty 10 Mieczy:

Żywioł karty 10 Mieczy:

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ