Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Słońce

Poznaj znaczenie karty Tarota Słońce

Znaczenie karty Tarota Słońce

Na karcie Słońce oznaczonej w Tarocie liczbą dziewiętnaście (XIX) możesz dostrzec piękny oraz wyjątkowo pozytywny obraz przedstawiający dziecko siedzące na białym koniu. Takie połączenie jest symbolem nie tylko niewinności, ale również radości, a w pewnych przypadkach nawet infantylności. Na karcie Słońce dziecko w prawej ręce trzyma czerwony sztandar, który wskazuje natomiast na transformację świadomości oraz tryumf życia. Optymistyczny wydźwięk karty Słońce w Tarocie potęguje widoczna na niebie świecąca gwiazda, na której przejawia się ludzka twarz z delikatnym uśmiechem. Karta Słońce przedstawia także w swoim tle mur (nawiązuje on do pewnych ograniczeń), a także wyrastający zza niego ogród ze słonecznikami, który odnosi się do świata zmysłów i samej planety. Karta budzi zazwyczaj wyłącznie pozytywne skojarzenia i jest to jak najbardziej słuszna jej interpretacja. Słońce zawsze bowiem w rozkładzie Tarota przynosi nową energię do działania oraz zapowiada powodzenie i sukces w pytanej sprawie. Jest to także jedna z najlepszych kart Tarota w sprawach finansowych, uczuciowych, ale i zdrowotnych zapowiadając szczęście i energię życia, która będzie z niej do Ciebie płynąć. Karta Słońce zapowiada więc nadejście lepszych czasów, jest symbolem, ojca jak i płodności oraz społecznego uznania.

Znaczenie karty Słońce w pozycji prostej

Słońce w pozycji prostej to jeden z najlepszych znaków, jakie możesz ujrzeć w Tarocie niezależnie od zadanego kartom pytania. Zapowiada ona bowiem chwile szczęścia oraz radości, a czasem nawet spełnienia dziecięcych marzeń. Proste Słońca ponadto bardzo dobrze wróży na sprawy związane z dziećmi, rodziną i bliskimi osobami zapowiadając harmonię oraz panującą wokół Ciebie miłość. Proste Słońce należy także interpretować w Tarocie jako świadome dążenia oraz cele, które tym razem okażą się całkowicie możliwe do realizacji. Jako symbol życia karta wskazuje ponadto na bardzo dobre zdrowie lub co najmniej wyzdrowienie z dotychczasowej choroby. Słońce w pozycji prostej zapowiada także odzyskanie sił witalnych, chęci do życia oraz energii do działania szczególnie po trudnym okresie w Twoim życiu. Wszystko to pozwoli Ci podjąć się w życiu nowych wyzwań, ale także osiągnąć dalekosiężne plany. W odniesieniu do spraw finansowych proste Słońce przynosi także dobre nowiny wskazujące na możliwe zyski, czy też zmianę pracy na znacznie lepszą posadę. Słońce w pozycji prostej zapowiada powodzenie w interesach i innych polach życie, które przyniesie Ci pewność siebie, uznanie oraz lepszą samoocenę. Proste Słońce to pewien moment w Twoim życiu, który musisz wykorzystać, zanim okazja przeminie.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W odniesieniu do spraw uczuciowych Słońce w pozycji prostej to zdecydowanie pozytywna, a być może nawet najlepsza dla Twojego pytania karta. Oznacza to, że niezależnie od Twojego obecnego stanu w nadchodzącej przyszłości czeka Cię szczęście, spełnienie oraz akceptacja we wszelkich ważnych dla Ciebie relacjach. Dla osób będących w związku proste Słońce wskazywać będzie więc na czas pełnej harmonii, spokoju i kwitnącej miłości. Dla osób samotnych Słońce w pozycji prostej jest zapowiedzią nowych znajomości, które mają szansę przerodzić się w stały związek. Karta ta jest także znakomita w odniesieniu do spraw rodzinnych, w których zapowiadać będzie dobre relacje pomiędzy jej członkami, a w pewnych okolicznościach przyniesie także ciążę. Bardzo często proste Słońce wskazuje na moment wybaczenia oraz pojednania się z przeszłością. Karta kojarzona jest też z najpiękniejszymi chwilami życia, w których przyjdzie Ci doświadczyć wraz z bliskimi najgłębszych uczuć oraz pełni szczęścia. Proste Słońce może być ponadto zapowiedzą powrotu po rozstaniu, a w przypadku dłuższych relacji nawet małżeństwa. Karta przynosi wiarę w lepsze jutro oraz pozwala cieszyć się codziennością planując wspólną przyszłość. Zwiastuje więc rozwiązanie wszelkich Twoich osobistych problemów oraz zyskanie pewności siebie.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji odwróconej

Karta Słońce w pozycji odwróconej wskazuje na pewnego rodzaju opóźnienia, a być może nawet niepowodzenia w realizacji własnych przedsięwzięć. Jest ona więc zwiastunem gorszego momentu w życiu, w którego trakcie może Ci w pewnych chwilach zabraknąć wiary w siebie oraz własne możliwości. Odwrócone Słońce bardzo często informuje także o pewnych niewykorzystanych dotąd szansach, a także wydarzeniach, które mogły przynieść Ci w przeszłości rozczarowanie. Słońce w pozycji odwróconej nie jest także najlepszym znakiem w pytaniach o sprawy finansowe, ponieważ wskazywać będzie najczęściej na utratę dochodu, czy też złe inwestycje. Odradza więc ona podejmowanie ryzykownych działań, a zamiast tego zachęca do skupienia się na pozytywnych aspektach Twojego życia oraz odbudowaniu poczucia własnej wartości. W odniesieniu do spraw zdrowotnych karta wskazuje na znaczne osłabienie organizmu oraz poważną chorobę, co do których należy podjąć konieczne działania. W pewnych okolicznościach odwrócone Słońce może być zwiastunem utraty społecznej pozycji oraz reputacji, co może wiązać się z problemami zawodowymi. Karta wskazuje również na prywatne problemy, w szczególności pomiędzy ojcem a dzieckiem. Może być zapowiedzą rozpadu małżeństwa oraz zakończenia pewnej relacji.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W nawiązaniu do spraw uczuciowych Słońce w pozycji odwróconej wskazuje na rozczarowanie, które w skrajnych sytuacjach może doprowadzić nawet do zakończenia znajomości. W przypadku samotnych osób Słońce w pozycji odwróconej będzie informować z kolei o problemach uczuciowych, które to mogą doprowadzić do utraty pewności siebie. Karta zapowiada czas konfliktów oraz nieporozumień, których główną przyczyną mogą być przeszłe wydarzenia. Odwrócone Słońce wskazuje ponadto na problemy w rodzinie, które mogą dotyczyć jej najmłodszych członków. Jest ona także zapowiedzą miłosnego zawodu, co może skutkować zawieszeniem dotychczasowych planów lub też całkowitą utratą wiary we wspólną przyszłość. Nie zawsze karta wskazuje jednak na zakończenie relacji, ale bardzo często na wyjątkowo trudny okres w związku, który przetrwać mogą tylko najsilniejsze relacje. Słońce w pozycji odwróconej może więc oznaczać, że musisz obecnie odłożyć swoje towarzyskie plany na dalszy plan skupiając swoją uwagę na innych możliwych do osiągnięciu celach. Odwrócone Słońce może także informować, że zbyt mocno skupiasz swoją uwagę na sobie przez co nie potrafisz zbudować zdrowych i zrównoważonych relacji. Karta może także wskazywać na nieszczęśliwą lub fałszywą miłość.

Informacje o karcie Tarota Słońce

Inne nazwy karty Tarota Słońce

Władca Ognia Świata, Illuminatio, Pan Ognia

Grupa karty Tarota Słońce

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Słońce

Sukces, satysfakcja, tryumf, duma, swoboda, zakończenie ważnego etapu, nagroda, dobre zdrowie, pełna akceptacja siebie

Słowa kluczowe karty Tarota Słońce w pozycji prostej

Szczęście, radość, spełnienie, optymizm, miłość, zdrowie, sukces, nowy etap w życiu, ciąża, szczęśliwe małżeństwo, zawarcie przymierza z przeszłością

Słowa kluczowe karty Tarota Słońce w pozycji odwróconej

Zawód, rozczarowanie, egoizm, prześladowanie przeszłością, życie przeszłością, rozpad małżeństwa

Kolory karty Tarota Słońce

Pomarańczowy

Znaki zodiaku karty Tarota Słońce

Lew

Planety karty Tarota Słońce

Słońce

Żywioły karty Tarota Słońce

Ogień

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Słońce.
Damian
Damian 2021.02.23 - 21:04

Zapytalem tarota czy uda mi się z byla dziewczyną odbudować związek. Wyszło odwrócone słońce. Jak to rozumieć, wszystko stracone czy po prostu bedzie trzeba poczekać, cos się opóźni w czasie?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.23 - 21:44

Odwrócone Słońce nigdy nie mówi o opóźnieniach, to bardziej taka karta, która mówi, że Słońce na ten moment zgasło w waszej relacji. Nie przekreśla ono relacji, bo to ciągle Słońce, jednak teraz to nie możliwe.

MISS
MISS 2020.12.14 - 23:50

Żywioł to chyba jednak Ogień? 🤔
Pozdrawiam

Tarot Online
Tarot Online 2020.12.15 - 00:13

No właśnie na dwoje babka wróżyła. Klasyki mówią, że powietrze, ale karta rzeczywiście odpowiada zodiakalnemu Lwu 🤔 tak, czy inaczej zgadzamy się z Tobą i poprawiliśmy!

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania