Słońce

Poznaj znaczenie karty Tarota Słońce

Znaczenie karty Tarota Słońce

Słońce w Tarocie to karta, która budzi tylko i wyłącznie pozytywne skojarzenia i jest to jak najbardziej słuszna metoda jej interpretacji. Samo w sobie Słońce w rozkładzie zawsze napawa optymizmem, ponieważ jest zwiastunem lepszych czasów oraz sukcesu na każdym polu. Ta należąca do Wielkich Arkanów Tarota karta oznaczona liczbą dziewiętnaście (XIX) przedstawia znajdujące się na białym koniu dziecko, które pełne radości paraduje w blasku słońca oraz pięknym ogrodzie. Karta Słońce zarówno w pozycji prostej jak i odwróconej jest w swoim znaczeniu pozytywna i nigdy nie przepowiada złych wydarzeń. To przede wszystkim nadchodzące chwile szczęścia, radości i spełnienia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Symbolicznie Słońce utożsamiane jest z ojcem, ale także z naszymi celami, świadomością oraz pierwiastkiem życia. To energia do działania, która sprawia, że jesteśmy zdrowi, silni i pewni siebie w codzienności, ale także w dalekosiężnych celach. Słońce w Tarocie wskazuje na przypływ sił witalnych oraz dobrą energię towarzyszącą sprawie o którą pytasz Tarota. To znakomity omen na wszelkie nowe działania oraz plany, lecz nie tylko. Oznacza ona także pojednanie z przeszłością oraz sukces na polu finansowym, materialnym oraz emocjonalnym. Niestety, także i w Tarocie nic nie trwa wiecznie, a słońce wschodzi i zachodzi zgodnie z cyklem dnia i nocy przedstawionej na karcie Księżyc.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji prostej

Prosta karta Słońce w rozkładzie Tarota przejawia się tylko i wyłącznie w samych pozytywach zwiastując dla Ciebie sukces, powodzenie oraz spełnienie w każdej sprawie. Karta Słońce w pozycji prostej oznacza realizację planów i zamierzeń, a także towarzyszącą Ci przy tym wiarę oraz kreatywność w działaniu. Gdy karta ta wypada w pozycji prostej to znak, że w sprawie, o którą pytasz nie zabraknie Ci sił, co oznacza zdrowie nie tylko na planie fizycznym, lecz także mentalnym. Proste Słońce w Tarocie zwiastuje szczęście oraz miłość, a także bardzo często zupełnie nowy etap w Twoim życiu np. w postaci ciąży (symbol dziecka na karcie). To bycie w centrum uwagi oraz popularność powiązana z ostatnimi Twoimi dokonaniami. Słońce w Tarocie w pozycji prostej zapowiada także nagrodę, awans, zyski finansowe oraz okres prosperity. Wykorzystaj nadchodzący czas, który jak żaden inny doskonale nadaje się do realizacji wszelkich Twoich celów. Ciesz się pełnią życia oraz zaakceptuj siebie i swoich bliskich.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach na miłość Słońce to jedna z najlepszych kart jakie możesz zobaczyć w swoim rozkładzie. Niezależnie od tego, czy jesteś w związku, bądź też w poszukiwaniu drugiej połówki karta Słońce w pozycji prostej oznacza miłość, szczęście oraz spełnienie uczuciowe. To najpiękniejsze chwile w życiu każdego z nas, w których możemy cieszyć się akceptacją ze strony najbliższych. Karta Słońce w pozycji prostej mówi o szczerych uczuciach, którymi darzymy drugą osobę oraz których sami doświadczamy ze strony bliskich. Gdy na pytanie związane z relacjami wylosujesz kartę Słońce w pozycji prostej to wiedz, że czeka Cię znakomity okres, w którym doświadczysz w swoim otoczeniu wsparcia oraz miłości. Karta Słońce zapowiada w małżeństwo, a także założenie rodziny, a dla osób samotnych odnalezienie kogoś z kim przyjdzie Ci dzielić resztę życia. To także symbol odbudowy relacji zwłaszcza po trudniejszym okresie. To wspólna wiara w lepsze jutro oraz plany na przyszłość, które przy tej karcie są jak najbardziej realne do zrealizowania.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji odwróconej

Odwrócone Słońce w Tarocie to moment, w którym nadchodzi w naszym życiu noc (Księżyc), a dotychczasowe plany i marzenia mogą okazać się straconą szansą. Kartę tę należy traktować w interpretacji jako zachodzące słońce, które mówi o pewnego rodzaju rozczarowaniu i porażce. W przeciwieństwie jednak do karty odwrócony Głupiec nawet, gdy Słońce wypada w tej pozycji to możesz liczyć na to, że za jakiś czas nadarzy się ponownie okazja, aby odrobić straty. Słońce w tej pozycji mówi także o utracie pewności siebie, chorobie, a także miłosnym zawodzie. To wszelkiego rodzaju opóźnienie w działaniu, jednak wynikające zawsze z podjętych wcześniej przez Ciebie akcji. Karta zachęca do odzyskania nadzieji i wiary w siebie oraz ponowne odnalezienie w sobie wiecznego dziecka, które nigdy nie poddaje w wątpliwość swoich marzeń. W sprawach finansowych odwrócone Słońce może mówić natomiast o nieudanej transakcji lub też utracie możliwości awansu. Nie jest to jednak nigdy równoznaczne z wielkimi problemami, ponieważ nawet w odwróconej pozycji Słońce niesie ze sobą nadzieję na lepsze jutro.

Znaczenie karty Tarota Słońce w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Słońce w sprawach miłosnych zwiastuje niestety tzw. okres pod wozem. To trudne chwile, w których możesz spotkać się z brakiem zrozumienia ze strony partnera lub bliskich Ci osób. Karta może wskazywać na zawód i rozczarowanie miłosne, które skutkować będzie zawieszeniem dotychczasowych planów lub też całkowitą utratę wiary we wspólną przyszłość. Odwrócone Słońce nie oznacza jednak zawsze końca związku, a w przypadku osób nie będących w stałej relacji wieczną samotność. To po prostu taki moment w życiu, w którym Twoje oczekiwania oraz potrzeby są większe niż to co może aktualnie zaoferować Ci wszechświat. Karta Słońce w pozycji odwróconej może także wskazywać na przebywanie w nieszczęśliwej relacji lub też ciągłe powracanie do przeszłości, zwłaszcza tej negatywnej. To wszelkiego rodzaju egoizm względem drugiej osoby, który sprawia, że brak w waszej relacji równowagi oraz harmonii. Zastanów się co możesz zaoferować światu zanim zaczniesz oczekiwać od niego wszystkiego czego aktualnie Ci brak. Postaw na szczerość, dobro i wiarę, a niebawem słońce znów wzejdzie na Twoim horyzoncie.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Słońce

Inne nazwy karty Słońce
Władca Ognia Świata, Illuminatio, Pan Ognia
Nazwa karty Słońce w innych językach
Ogólne cechy karty Słońce
sukces, satysfakcja, tryumf, duma, swoboda, zakończenie ważnego etapu, nagroda, dobre zdrowie, pełna akceptacja siebie
Cechy karty Słońce w pozycji prostej
szczęście, radość, spełnienie, optymizm, miłość, zdrowie, sukces, nowy etap w życiu, ciąża, szczęśliwe małżeństwo, zawarcie przymierza z przeszłością
Cechy karty Słońce w pozycji odwróconej
zawód, rozczarowanie, egoizm, prześladowanie przeszłością, życie przeszłością, rozpad małżeństwa
Kolory karty Słońce
pomarańczowy
Znaki zodiaku karty Słońce
Lew
Planety karty Słońce
Słońce
Żywioł karty Słońce
Ogień

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Słońce
"
  MISS 2020.12.14 - 23:50

  Żywioł to chyba jednak Ogień? 🤔
  Pozdrawiam

  Tarot Online 2020.12.15 - 00:13

  No właśnie na dwoje babka wróżyła. Klasyki mówią, że powietrze, ale karta rzeczywiście odpowiada zodiakalnemu Lwu 🤔 tak, czy inaczej zgadzamy się z Tobą i poprawiliśmy!

  Damian 2021.02.23 - 21:04

  Zapytalem tarota czy uda mi się z byla dziewczyną odbudować związek. Wyszło odwrócone słońce. Jak to rozumieć, wszystko stracone czy po prostu bedzie trzeba poczekać, cos się opóźni w czasie?

  Tarot Online 2021.02.23 - 21:44

  Odwrócone Słońce nigdy nie mówi o opóźnieniach, to bardziej taka karta, która mówi, że Słońce na ten moment zgasło w waszej relacji. Nie przekreśla ono relacji, bo to ciągle Słońce, jednak teraz to nie możliwe.

Welcome to Tarot Online

Install
×