Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Król Monet

Poznaj znaczenie karty Tarota Król Monet

Znaczenie karty Tarota Król Monet

Karta Król Denarów zwana także jako Król Monet przedstawia siedzącego na tronie mężczyznę, który odziany jest w szatę. Możemy dostrzec na niej motyw winogronowy, który wskazuje na obfitość. Pod szatą króla kryje się zbroja, a on sam trzyma w jednej ręce monetę z pentagramem oraz berło zakończone kulą. Na karcie Król Denarów możemy dostrzec także znajdujące się na tronie symbole byka, które nawiązuje do jej znaku zodiaku. W tle karty widzimy zamek, żółte niebo, a dookoła królewskiego tronu ogród. Król Monet w swoim przesłaniu mówi o dojrzałym mężczyźnie, który osiągnął na planie materialnym życiowy sukces. Może być to więc biznesmen, bankier, ale także władca ziemski, który posiada nieograniczone zasoby materialne potrzebne do zrealizowania swoich potrzeb. Karta Król Denarów jest ostatnią kartą na tym dworze, a więc będzie mówić o pewnego rodzaju zwieńczeniu, czy też ukończeniu Twojej wędrówki. Będzie więc ona oznaczać nie tylko finansową potęgę, ale także znakomitego przywódcę, który może okazać się także niezłym partnerem na całe życie. Król Monet to także zapowiedź optymizmu, spokoju, ale i dobrego zdrowia oraz protekcji osoby na wyższym stanowisku.

Znaczenie karty Król Monet w pozycji prostej

Prosta karta Król Denarów jest bardzo pozytywnym znakiem praktycznie w każdym pytaniu. Może ona zwiastować nie tylko ogromne powodzenie w sprawach finansowych, ale także pomoc wpływowej osoby. W przypadku prowadzenia własnego biznesu prosty Król Monet wskazywać będzie na okres prosperity, a dla pracowników dobrego szefa, który zadba o ich poczucie bezpieczeństwa. Karta mówi także o osobie będącej dobrym liderem, który dzięki zdobytemu doświadczeniu może pomnażać swój oraz powierzony mu majątek. Mężczyzna uwidoczniony na prostej karcie Król Denarów będzie więc pewny siebie, ale także dojrzały życiowo. Jest on także bardzo dobrym kandydatem na męża, jednak uczucia nie są jego najsilniejszą stroną. Karta przedstawia sytuacje, w których możemy cieszyć się z posiadanych dóbr, a także życia w luksusie, które tak bardzo lubi zarówno Król, jak i Królowa Monet. Zachęca ona także do ciężkiej pracy oraz osiągania własnych celów dzięki swojej wytrwałości. Pozwoli to osiągnąć Ci w efekcie końcowym wysoki status społeczny i stać się głową rodziny lub szefem wielkiej korporacji. Król Denarów to karta tradycji, ale także odpowiedzialności za swoją przyszłość.

Znaczenie karty Tarota Król Monet w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Król Monet w pozycji prostej to karta, która najczęściej w swoim znaczeniu będzie opisywać osobę, która jest lojalna, odpowiedzialna, ale także trwała w relacjach. Chociaż prosty Król Denarów będzie sprawował kontrolę nad wieloma sprawami także w sferze uczuciowej, to jednak będzie on w stanie ten sposób zapewnić rodzinie oraz bliskim dobry byt finansowy. Karta w pozycji prostej może jednak mówić także o innych osobach, które dzięki swoim możliwościom wesprą Cię w osiąganiu swoich celów, a także odnosić się do rodzica lub osoby pewnego rodzaju przewodnika. Król Monet w pozycji prostej chętnie podejmuje działanie i udziela rad, jednak nie jest łatwo zdobyć jego zaufanie, czy też wkraść się w jego łaski. Gdy już jednak się tak stanie będzie on znakomitym kochankiem oraz partnerem na całe życie. Karta Król Denarów w pozycji prostej może mówić o tym, że posiadasz już wszystko, aby założyć własną rodzinę, czy chociażby stworzyć trwałą relację. Może także wskazywać na dobre fundamenty trwającego związku oraz trwałe uczucia, które was łączą. Dla osób samotnych prosty Król Monet zapowiada także znalezienie odpowiedniego kandydata na męża, a w przypadku mężczyzn zachęca do odpoczynku i wykorzystania swoich atutów, a także pozycji społecznej do zdobycia serca uprawnionej kobiety.

Znaczenie karty Tarota Król Monet w pozycji odwróconej

Odwrócony Król Denarów to karta, która nie zapowiada sama w sobie bardzo złych wydarzeń, czy też dużych strat materialnych. Wskazuje ona jedynie na utratę pewnego rodzaju finansowego bezpieczeństwa np. w wyniku ryzykownych decyzji, które jednak z czasem mogą stać się dla króla opłacalne. Karta wskazuje także na kogoś kto wykorzystuje bogactwo tylko i wyłącznie do swoich celów traktując innych z góry oraz oceniając ich poprzez pryzmat stanu posiadania. W pewnych okolicznościach odwrócony Król Monet może mówić o utracie stanowiska, czy też wpływu bądź autorytetu. Z drugiej strony może okazać się, że Król Denarów w pozycji odwróconej jest po prostu niezadowolony z tego co posiadł, a ma on tak naprawdę wszystko co tylko można osiągnąć w kwestii materialnej. Bogactwo nie daje mu jednak więcej szczęścia, a on sam wydaje się być zgorzkniały i znudzony. Nie potrafi on więc wykorzystać swojego potencjału oraz posiadanych zasobów, przez co trudno mu jest pomnażać swój majątek. Decyzje podejmowane przez osobę przedstawioną na tej karcie mogą być pochopne, zbyt ryzykowne, a sam odwrócony Król Denarów chciwy, czy też obsesyjnie skupiony na pieniądzach.

Znaczenie karty Tarota Król Monet w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Król Monet może być upartą osobą o poglądach konserwatywnych i skupioną głównie na pieniądzach. Zaniedbuje on przez to pozostałe aspekty życia, w szczególności uczuciowe. Król Denarów w pozycji odwróconej może także posługiwać się innymi ludźmi do własnych celów, dlatego należy zachować w stosunku do niego szczególną ostrożność. Z drugiej strona karta ta może mówić o kimś kto nie potrafi zabezpieczyć materialnie siebie i swojej rodziny. Może wynikać to z jego lenistwa lub też podejmowania zbędnego ryzyka. Odwrócony Król Monet może mieć więc np. skłonności do hazardu, a także nie problemy z oddawaniem pożyczonych pieniędzy. A jeżeli już jakieś posiada to będzie je wykorzystywał w celu kontrolowaniach innych osób. Karta może także wskazywać na sytuacje, w których czujecie, że wasza relacja jest obecnie zagrożona, a powodem tego mogą być m.in. wasze problemy finansowe. Twój partner nie jest osobą, na której możesz polegać, a w dodatku może on dopuszczać się oszustwa, czy nawet zdrady. W przypadku osób samotnych odwrócony Król Denarów może mówić o poznaniu osoby o wyższym statusie materialnym i społecznym od Ciebie, która wykorzystuje swoją pozycję do zdobycia Twojej aprobaty. Karta zachęca do otwarcia swojego serca na innych i dzielenia się tym co posiadasz.

Informacje o karcie Tarota Król Monet

Inne nazwy karty Tarota Król Monet

Król Pentakli, Król Denarów, Książę Rydwanu Ziemi, Książę Pentakli, Książę Ziemskiego Rydwanu, Książę i Cesarz Gnomów, Król Duchów Ziemi

Grupa karty Tarota Król Monet

Małe Arkana, Monety

Słowa kluczowe karty Tarota Król Monet

Czas, życiowe spełnienie, sukces, beztroska

Słowa kluczowe karty Tarota Król Monet w pozycji prostej

Bankowiec, makler, handlarz nieruchomościami, człowiek na stanowisku, sukces materialny, bezpieczeństwo finansowe

Słowa kluczowe karty Tarota Król Monet w pozycji odwróconej

Materialista, tyran, leń, utrata bezpieczeństwa finansowego, korupcja, ostrzeżenie przed obżarstwem, otyłością, brakiem ruchu

Kolory karty Tarota Król Monet

Żółty, czerwony

Znaki zodiaku karty Tarota Król Monet

Baran, Byk

Planety karty Tarota Król Monet

Merkury

Żywioły karty Tarota Król Monet

Ziemia

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Król Monet
.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania